שולחן כתיבה והצלחה בלימודים

לכל ילד יש את הדרך שלו להכין שיעורי בית או להתכונן למבחנים: יש את אלה שנזרקים על המיטה ותוך כדי האזנה למוסיקה והצצה לטלוויזיה מנסים לעקוב אחרי השורות ולפתור את התרגילים ויש את אלה שהולכים לספרייה כי שקט שם ובבית אין להם פינה מסודרת ללמוד ויש את אלה שפינו מראש שולחן כתיבה, סגרו את הדלת, ניטרלו את כל רעשי הרקע וכעת הם בשיא הריכוז, מתעמקים בחומר הנלמד, צורת ישיבה נוחה, נכונה, בריאה, סביבת לימוד נעימה באווירה שמשרה רוגע, תנאים שמאפשרים לילד ללמוד ואף מעלים את רמת המוטיבציה שלו. כשיש שולחן כתיבה איכותי בבית ופינת לימוד נעימה, קל יותר ללמוד וגם יש יותר חשק ללמוד.לפניכם מספר עצות חשובות לבחירת שולחן כתיבה, מיקומו והתאמתו לחדר ולצרכי הילד במטרה לשפר את ההישגים הלימודיים שלו, מתוך נקודת הנחה שסביבת עבודה נוחה מסייעת לילד להתרכז יותר בלימודים.

 

איכות מעל הכל

לילד יש שנים רבות לבלות בלמידה, בין אם בבית הספר היסודי, חטיבת הביניים או התיכון. שנים ארוכות בו הוא ילמד לבד או עם חברים, וחשוב שיהיה לו שולחן כתיבה שילווה אותו במשך שנות לימודיו, ישרת אותו היטב ויחזיק מעמד תקופה ארוכה. טיב החומרים והאופן שבו עוצב ומיוצר שולחן כתיבה משפיע על עמידותו: הקפידו על שולחן כתיבה מעץ מלא, בריא ונושם שמשתבח עם השנים, צבעים ודבקים ללא כימיקלים, פינות שאינן חדות, יציבות שחשובה מאוד בשולחנות כתיבה.

מעבר לפן הבריאותי, כדאי לבחור עיצוב של שולחן כתיבה בסגנון נייטראלי יחסית, שיהיה רלוונטי בעיצובו לאורך שנים עם התבגרותו של הילד. שולחנות כתיבה בקווים נקיים וישרים, עיצוב קלאסי משתלבים בכל חלל ושומרים על מראה על-זמני.

 

במידה הנכונה

שולחן כתיבה תופס חלק מרכזי בחדר, אך אל תתנו לו לחסום את החלל. חשוב שהילד ירגיש בנוח בסביבת שולחן הכתיבה ולא בדוחק. בחרו שולחן כתיבה באורך ממוצע של 120 ס"מ וברוחב ממוצע של 60 ס"מ. שולחן הכתיבה הוא מזמן לא ר שולחן ללימודים, הוא גם שולחן מחשב ושולחן למשחק ולאירוח ולכן, שולחן בגודל זה יאפשר לילד לבצע על השולחן מספר פעולות בו זמנית. כמו כן, גודל ממוצע זה מתאים להצבתו של השולחן במקומות שונים בחדר על פי שינויים של רהיטים במרחב או עיצוב החדר מחדש. כמו כן, גודל זה מתאים לעבודה משותפת של שני ילדים ואידיאלי לחדר של שני ילדים או במקרה שהילד מארח חבר ללימודים.

 

שולחן כתיבה ופתרונות איחסון

שולחן כתיבה נוטה להתבלגן במהרה, מחברות, ספרים, כלי כתיבה ולכן, יש צורך בפתרונות אחסון בילד אין בתוך השולחן עצמו דוגמת מגירות אחסון ובכוורת או מדפים לתלייה על הקיר שהם חלק מפינת העבודה, פונקציונאליים ואף משדרגים את המראה. ניתן לבחור תאי אחסון פתוחים בחזית להצגה של ספרים, תאים פתוחים בחלק העליון של הכוורת – מצוין לאחסון קלסרים גבוהים. מוצר משלים לכל שולחן כתיבה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Facebook Social Icon
  • 7aff3d_4d6533659fc84a939834853da6addc8d.jpg_srz_p_.jpg
  • Pinterest Social Icon