שולחנות כתיבה והכנות חשובות לחופש הגדול

האוס אין - שולחן כתיבה דגם יעל

החופש הגדול מתקרב בצעדי ענק, אוטוטו הילדים יסיימו את שנת הלימודים ויבלו תקופה ממושכת בבית. חלק מהם ילכו לקייטנה גדושה בפעילויות, אחרים ייסעו לחופשה משפחתית מעבר לים או באחת מפינות החמד ברחבי הארץ או פשוט ייהנו מימים ארוכים של חופש בסגנון שלהם – משחקי מחשב, צפייה בטלוויזיה, מפגשים עם חברים, ים, בריכה ועוד

טרום החופש הגדול היא הזמן להתארגן לקראת אותם ימים כדי לתכנן לוח זמנים מגוון, כך שלילדים לא יהיה רגע משעמםבין ההכנות: מציאת שמרטף או דמות מבוגרת שתלווה אותם בימים אלה (במידה וההורים עובדים ולא יכולים להימצא בסביבה בשעות היום), מסגרת חינוכית או תוכנית פעילות כגון חוג, קייטנה, סדנאות והכנה של הבית לימים אלה – אוכל מגוון בהישג יד, הכנה של ספרי קריאה, תוכניות טלוויזיה שעברו בקרה, כנ"ל משחקי מחשב ועודכמו כן, יש דברים ששווה לטפל בהם מבעוד מועד, לפני החופש הגדול או ממש בתחילתו, הרבה לפני שמתחיל הלחץ לקראת החזרה ללימודים. לפניכם מספר הכנות חשובות:

 

תכנון פינת לימוד ובחירת שולחן כתיבה

אמנם הילדים היו שמחים להתנתק לחלוטין מהווי הלימודים בעת החופשה הגדולה, אך כדי לרענן את זיכרונם, חשוב לשמור על קשר רציף עם תוכנית הלימודים. בנוסף, מרבית המורים נותנים חוברות ומשימות לחופש הגדול ובמקום לדחות את עשייתם לסיום החופש, מומלץ לפזר את הכנת המשימות על פני התקופה של החופש כדי לא להיקלע ללחץ לקראת סופו. כאן נכנסים לתמונה שולחנות כתיבה: רכישה מוקדמת של שולחן כתיבה איכותי, עשוי מעץ מלא, מחומרים בריאים ועמידים לאורך זמן מהווה פריט חיוני בחלל, פינת לימוד מוסדרת ומסודרת תסייע לילדים להתרכז. הם ייהנו יותר להכין שיעורי בית אם תהיה להם סביבת לימודים בדמות שולחן כתיבה מסודר - שמרו על הסדר באמצעות רכישת שולחן כתיבה עם מגירות או כוורות אחסון נתלות כדי שחומרי הלימוד יישמרו בהישג ידו של הילד וגם שהשולחן יהיה פנוי לכתיבה. 

מומלץ לשלב עם הרכישה כיסא אורטופדי נוח ובריא לגוף לישיבה ממושכת ולהעדיף שולחן כתיבה רחב יחסית שיהווה משטח מתאים גם למחשב ואפילו לחבר נוסף כפרטנר ללמידה עבור הילדים – בן גילו או מבוגר שמלווה אותו במהלך לימודיו ומסייע לו בהכנת שיעוריו (אחד ההורים, אח גדול, מורה פרטי וכולי).

 

הכנה מקדימה של שיעורי הבית לחופש הגדול

עיברו עם הילד על המשימות שהוא קיבל לתקופת החופש הגדול וחישבו עימו כיצד לפזר את המשימות כך שהוא גם ייהנה מהחופש אך גם יעמוד בקצב הנדרש. תוכלו להכין לוח זמנים וסדר עדיפויות למשימה ולהשאיר את החומרים בסביבת שולחן הכתיבה שלו, כדי שהוא יוכל לגשת אליהם בכל עת.

 

רכישת ספרי לימוד וחוברות לימוד

לקראת סוף החופש הגדול מצטברים תורים ארוכים ברשתות למכירת ספרי לימוד וציוד לבית הספר. במקביל לרכישת שולחן כתיבה לילד, כדאי לטפל גם בהכנות הנדרשות לשנה הבאה גם אם נראה שיש עוד זמן עד שזו תיפתח. בדרך זו, תחסכו לעצמכם זמן יקר.

  • Facebook Social Icon
  • 7aff3d_4d6533659fc84a939834853da6addc8d.jpg_srz_p_.jpg
  • Pinterest Social Icon