שולחן כתיבה מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב חדרי נוער ובבואכם לתכנן ולעצב חדר נוער, חשוב שתיקחו בחשבון את סביבת הלימוד. סביבה זו בעלת השפעה מכרעת על הריכוז וההצלחה של בני הנוער בלימודים: כאן הם ילמדו לקראת הבגרויות, יכינו שיעורי בית ומשימות ללימודים, יתכוננו למבחן הפסיכומטרי ואם תבחרו שולחן כתיבה איכותי באמת – אולי אפילו ילמדו בעת לימודיהם הגבוהים!

 

שולחנות כתיבה הם מוצר בסיסי כאשר אנחנו מעצבים חדר לילדים או לבני נוער. כחלק מהחינוך של ילדנו אנחנו מעוניינים להרגיל אותם לשבת ליד השולחן כאשר הם צריכים לבצע משימות שונות לבית הספר. שולחן הכתיבה מלווה אותנו גם בתקופת טרום הלימודים, למשל בגן כאשר יש זמן קצוב ומובנה לשעת יצירה או ציור. הגננת תושיב את הילדים ליד השולחן על מנת לבצע את העבודות השונות. מלבד זה שמדובר בהקניה של הרגל חשוב, שולחן כתיבה הוא מוצר שמאפשר לבצע מגוון מטלות באופן יותר נוח. לכן, כאשר אנחנו מעצבים עבור ילדנו את החדר שלו חשוב לדאוג לרכוש פריט כמו שולחן כתיבה.

 

החופש הגדול מתקרב בצעדי ענק, אוטוטו הילדים יסיימו את שנת הלימודים ויבלו תקופה ממושכת בבית. חלק מהם ילכו לקייטנה גדושה בפעילויות, אחרים ייסעו לחופשה משפחתית מעבר לים או באחת מפינות החמד ברחבי הארץ או פשוט ייהנו מימים ארוכים של חופש בסגנון שלהם – משחקי מחשב, צפייה בטלוויזיה, מפגשים עם חברים, ים, בריכה ועוד.

 

בשנים האחרונות רבים בוחרים להזמין שולחנות כתיבה בעבודת נגרות בהתאמה אישית. מדובר בעיצוב ויצירת שולחנות כתיבה מעץ מלא העונים לקריטריונים המחמירים ביותר של עמידה בסטנדרטים גבוהים, עץ מלא איכותי וטבעי ועמיד לאורך זמן, צביעת ווש על בסיס מים ודבקים ללא כימיקלים רעילים, כשהאופי, הצורניות ומידות השולחן או השתלבותו בחלל מותאמת מראש לצרכיו האינדיווידואליים של כל לקוח ולקוח.

 

שולחן כתיבה הינו פריט נדרש בכל חדר ילדים וחדר נוער ואף בחדרי עבודה ובמשרדים. עם העלייה במודעות לאיכות הסביבה ולחשיבותם של החומרים הבריאים, ניתן לראות ביקוש גבוה לשולחנות כתיבה עשויים מעץ מלא.

 

שנת הלימודים נפתחה והילדים בוודאי כבר קיבלו שיעורי בית להכנה והנה מתחיל מנהג יומי שנפתח בשאלה "יש שיעורי בית? הכנת כבר שיעורי בית?", מלווה במרדף מתמשך אחרי הילד, במטרה לוודא שהוא אכן מכין או הכין את שיעורי הבית שהוא קיבל. כך מתעורר הצורך לארגן עבורו פינת לימודים נעימה שתשרה אווירה רגועה ותאפשר לו להתרכז בעת הכנת שיעורי הבית. לפניכם מספר טיפים להכנת שיעורי בית קלה ולארגון פינת לימוד נעימה.

 

שולחן כתיבה הינו פריט נדרש בכל חדר ילדים וחדר נוער ואף בחדרי עבודה ובמשרדים. עם העלייה במודעות לאיכות הסביבה ולחשיבותם של החומרים הבריאים, ניתן לראות ביקוש גבוה לשולחנות כתיבה עשויים מעץ מלא.

 

העלייה לכיתה א' מלווה בהתרגשות גדולה. מדובר בפעם הראשונה בה הילד נכנס בשערי בית הספר, חוויה חד פעמית. בין קורסי ההכנה לכיתה א', רכישת חוברות, עטיפת מחברות, ציוד לקלמר, הכנת הילקוט, מפגש עם המורה והילדים החדשים בכיתה, חשוב גם להכין את הילד לשגרת לימודים, שלא היתה מוכרת לו עד כה.

 

שנת הלימודים בפתח, ימים אחרונים של החופש הגדול, זאת הזדמנות נדירה למצות עד תום את ימי החופשה. בוודאי שמתם לב שבמהלך הימים האלה, חלה הסתערות על החנויות השונות שמתמחות בציוד בית ספר, תורים ארוכים של לקוחות המחזיקים סלסלאות עם מחברות, ספרים, חוברות, עטיפות, קלמרים וילקוטים. אבל בכל מסע ההצטיידות הזה, יתכן ששכחתם את הדבר החשוב ביותר – שולחנות כתיבה! 

 

לעיצוב של פינת לימוד יש השפעה רבה על יכולת הלמידה והריכוז של הילד. החופש הגדול זה הזמן לתכנן פינת לימודים לילד, כזו שתכלול את כל מה שהוא צריך, תתוכנן בצורה נוחה ופרקטית ותהיה גם יפה ותשרה אווירה שלווה בחדר. 

לפניכם שלל טיפים לעיצוב פינת לימוד המבוססת על שולחן כתיבה, פתרונות אחסון, כיסא אורטופדי, החל מהדברים החשובים ועד הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל.

 

החזרה לבית הספר קרובה יותר מתמיד. החופש הגדול בעיצומו וזה הזמן לתכנן מחדש את חדר הילדים ולדאוג לשולחן כתיבה שיהווה פינת לימודים. בבואכם לבחור שולחן כתיבה, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים, ביניהם גודל השולחן חומרי הגלם מהם עשוי השולחן, שילוב השולחן בחלל הנתון וכמובן אלמנטים של עיצוב וסגנון.

 

שולחן כתיבה הוא אחד מהפריטים הפונקציונאליים והאסתטיים החשובים ביותר בחדרי ילדים ונוער. שולחן הכתיבה מהווה סביבת לימוד ומשחק, כאן יבלו הילדים שעות רבות בהכנת שיעורי הבית, הכנה למבחנים, משחקי מחשב ועוד ולכן, חשוב לבחור שולחן כתיבה איכותי, עמיד לאורך זמן, שתואם בעיצובו לאווירה ששורה בחדר הילדים.

 

הגיע הרגע המרגש בו הילד זקוק כבר לשולחן כתיבה, הוא מחפש מקום משלו לצייר, לשחק במחשב, לכתוב, הוא עולה לכיתה א', יש הרבה מאוד סיבות לכך שהגיע הזמן לרכוש שולחן כתיבה. עכשיו עליכם לבדוק עבורו מגוון דגמים של שולחנות כתיבה ולאתר עבורו את השולחן המבוקש. כאן נכנסים לתמונה קריטריונים חשובים דוגמת גודל, עיצוב, פונקציונאליות, חומרי גלם ועוד.

 

אחד האתגרים המורכבים של הורים לילדים בבית ספר הוא בהקניית הרגלי למידה. אינספור גירויים מסביב, רעשי רקע, טלוויזיה, הזמנות של חברים, משחקים, המחשב, הם מתמגנטים לכל מה שבחדר או בבית ולא תמיד מוצאים שקט נפשי לשבת, להתרכז, ללמוד. הרגלי למידה טובים חשוב להקנות כבר בגיל צעיר מאוד, כשהילד עומד להתחיל כיתה א'.

 

הילדים הגיעו לבית הספר? הגיע הזמן ליצור עבורם סביבת לימודים נעימה ורגועה בין אם במסגרת החדר שלהם, בחדר נפרד ואפילו סלון, ניתן להסב כל חלל לסביבת לימודים נינוחה. שולחן כתיבה עומד במרכז פינת הלימודים והוא הפריט העיקרי והחשוב ביותר, סביבו הכל מרכז, הכנת השיעורים, קריאת ספר, הכנה למבחנים וגם משחקים ועבודה במחשב.

חדרי הנערות מעוצבים ומסוגננים להפליא ובהתאם לטרנד הנסיכותי שכובש את חדרי הנערות, ניתן למצוא רהיטים ופריטי עיצוב משלימים בלבן ובעיטורים תואמים, קפיטונז' ועוד שלל אפקטים שמחזקים את הנופך הרומנטי והאווירה הקסומה של החדר.

לכל ילד יש את הדרך שלו להכין שיעורי בית או להתכונן למבחנים: יש את אלה שנזרקים על המיטה ותוך כדי האזנה למוסיקה והצצה לטלוויזיה מנסים לעקוב אחרי השורות ולפתור את התרגילים ויש את אלה שהולכים לספרייה כי שקט שם ובבית אין להם פינה מסודרת ללמוד ויש את אלה שפינו מראש שולחן כתיבה, סגרו את הדלת, ניטרלו את כל רעשי הרקע וכעת הם בשיא הריכוז, מתעמקים בחומר הנלמד, צורת ישיבה נוחה, נכונה, בריאה, סביבת לימוד נעימה באווירה שמשרה רוגע, תנאים שמאפשרים לילד ללמוד ואף מעלים את רמת המוטיבציה שלו.

שולחן הכתיבה עבר גלגולים עיצוביים רבים במרוצת השנים משולחן מאסיבי וכבד הוא הפך לשולחן גדול בעיצוב אוורירי וקליל המשמש הן כשולחן כתיבה והן כשולחן מחשב. לאחרונה נשברו גם הקווים הגיאומטריים המוכרים של שולחן הכתיבה והסגנון החדש של השולחן הופך אותו לכוכב עולה בחדרי הילדים ובחדרי הנוער.

נגרות בהתאמה אישית מאפשרת להגשים חלומות רבים בכל הנוגע לעיצוב חדרי ילדים. אם החלטתם שלא לשלב שולחן כתיבה בחדר או להוציאו עקב חוסר מקום, תוכלו להצטייד בשולחן כתיבה מסוגנן שיוצב בסלון או במרפסת או בכל מקום אחר בבית ויתמזג עם החלל.

חדרי ילדים הם חללים דינאמיים בעלי עיצוב המשתנה עם גדילת הילד וניתן לעצב אותם כל פעם מחדש בהתאם לצרכיו האינדיווידואליים והתפתחותו של הילד. לקראת פתיחת שנת הלימודים, כחלק מההכנות הקדחתניות לכיתה א', מומלץ ליצור עבור הילד מרחב נעים וסביבת לימודית נוחה. חדרי ילדים מודולאריים מאפשרים לכם לשמור על הקו העיצובי שכולל הקפדה על בחירת ריהוט בריא, עשוי מחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה, ובהתאמה אישית לצרכיו האינדיווידואליים של כל ילד, להוסיף לחדר מבחר פתרונות אחסון וריהוט פונקציונאלי כגון שולחן כתיבה, כסא, מידוף, ארונות, גופי תאורה ועוד.

 

הפיכת חדר הילדים מחדר משחקים לסביבה לימודית עם כניסתו של הילד לבית הספר היא משימה חשובה. השינוי העיצובי משפיע גם על השינוי התפיסתי של הילד ובני משפחתו את החלל שעד כה היה גדוש בצעצועים או שימש למטרות שינה ופנאי.לפניכם מדריך לבחירת שולחן כתיבה והסבת החדר לסביבה לימודים מוצלחת צעד אחר צעד:

 

  • Facebook Social Icon
  • 7aff3d_4d6533659fc84a939834853da6addc8d.jpg_srz_p_.jpg
  • Pinterest Social Icon