שולחנות כתיבה והכנת שיעורי בית - טיפים להצלחה

שנת הלימודים נפתחה והילדים בוודאי כבר קיבלו שיעורי בית להכנה והנה מתחיל מנהג יומי שנפתח בשאלה "יש שיעורי בית? הכנת כבר שיעורי בית?", מלווה במרדף מתמשך אחרי הילד, במטרה לוודא שהוא אכן מכין או הכין את שיעורי הבית שהוא קיבל. כך מתעורר הצורך לארגן עבורו פינת לימודים נעימה שתשרה אווירה רגועה ותאפשר לו להתרכז בעת הכנת שיעורי הבית. לפניכם מספר טיפים להכנת שיעורי בית קלה ולארגון פינת לימוד נעימה.

 

הכל מתחיל בשולחן

שולחנות כתיבה הינם בעלי חשיבות רבה בהכנת שיעורי הבית, כיוון שהם למעשה מגדירים את המרחב ומעניקים לילד את המקום שדרוש לו כדי לשבת בנוח, להתנתק ממסך הטלוויזיה ומרעשי הסביבה ולהתמקד בהכנת שיעורי בית. חשוב מאוד להקפיד על רכישת שולחן כתיבה עשוי מעץ מלא, צבעים על בסיס מים ללא כימיקלים רעילים, שולחן כתיבה במידות שיאפשרו לילד לשבת בנוחות סביב השולחן ובמידת הצורך גם לארח חבר ללימודים ולהניח עליו את המחשב. כדאי לבחור שולחן כתיבה שמגיע עם מגירות או להוסיף כוורת נתלית או שידה רצפתית עם פתרונות אחסון לשמירה על מחברות, ספרים, חוברות וכלי כתיבה. ברשת האוס אין תגלו שלל שולחנות כתיבה איכותיים מעץ מלא בעלי עיצוב קלאסי ועל זמני.

 

ההשלמה לשולחן כתיבה - כסא אורטופדי

קיימת חשיבות רבה גם לכיסא שתקנו עבור הילדים, כיוון שהוא עומד לבלות זמן רב בישיבה ליד שולחן הכתיבה שבחרתם עבורו מתוך מבחר שולחנות כתיבה הקיימים בסניפים. הקפידו על כיסא אורטופדי, מרופד היטב, בעל משענת מתכווננת כך שניתן לשנות את זווית הישיבה בהתאם לסגנון הישיבה המועדף, כיסא על גלגלים הניתנים לבלימה כדי שהילד יוכל לנוע בחופשיות, למשל, משולחן הכתיבה לשידה וכדומה. מומלץ לבחור גם כיסא אורטופדי בעל ידיות מתכווננות.

 

שגרת הכנת שיעורי בית

חשוב מאוד לאמץ שגרה יומית קבועה, כדי לשלב את הכנת שיעורי הבית כחלק משגרת יומו של הילד. ניתן להחליט שעם חזרתו הביתה מבית הספר הוא נח, אוכל, שותה, מנקה את הראש במשחק מחשב קצר או בתוכנית טלוויזיה קצרה ומיד לאחר מכן פונה להכנת שיעורי הבית. אפשר לתת לו זמן להכין בעצמו את שיעורי הבית ורק לאחר שהוא מבקש עזרה או מעדכן שסיים, להגיע ולעבור איתו על הנעשה בשיעורי הבית. ניתן אחת לשבוע להזמין לו חבר ללימודים כדי להפוך את הכנת שיעורי הבית לחוויה חברתית ולא רק לימודית. חשוב מאוד שהילד יכין שיעורי בית כשהוא רענן. בסיום הכנת שיעורי הבית, ניתן לצ'פר אותו בזמן פנוי - חוג, טלוויזיה, מחשב, מפגש עם חברים, בזמן שלפני ארוחת הערב. כדאי להכין מראש את הילקוט לבית הספר על פי מערכת השעות, כדי שהכל יהיה מוכן ליום המחר מבלי שתצטרכו לקום בבוקר ובשיא הלחץ לארגן את הילקוט

 

 

.

 

 

 

 

 

שולחן כתיבה וכוורת דגם ג'יימי

שולחן כתיבה וכוורת דגם נועם

  • Facebook Social Icon
  • 7aff3d_4d6533659fc84a939834853da6addc8d.jpg_srz_p_.jpg
  • Pinterest Social Icon