שולחן כתיבה כהכנה לכיתה א'

חדרי ילדים הם חללים דינאמיים בעלי עיצוב המשתנה עם גדילת הילד וניתן לעצב אותם כל פעם מחדש בהתאם לצרכיו האינדיווידואליים והתפתחותו של הילד.

לקראת פתיחת שנת הלימודים, כחלק מההכנות הקדחתניות לכיתה א', מומלץ ליצור עבור הילד מרחב נעים וסביבת לימודית נוחה. חדרי ילדים מודולאריים מאפשרים לכם לשמור על הקו העיצובי שכולל הקפדה על בחירת ריהוט בריא, עשוי מחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה, ובהתאמה אישית לצרכיו האינדיווידואליים של כל ילד, להוסיף לחדר מבחר פתרונות אחסון וריהוט פונקציונאלי כגון שולחן כתיבה, כסא, מידוף, ארונות, גופי תאורה ועוד. 

 

שולחן כתיבה - דברים שחשוב לקחת בחשבון

שולחן כתיבה הינו שחקן מרכזי בחדריהם של ילדי בית הספר. הם אלה שמגדירים בחדר את פינת הלימוד ולכן, חשוב מאוד בעת בחירת שולחן כתיבה לחדרי ילדים יש לשים דגש על איכות, נוחות וכמובן, התאמה אישית לילד. לפניכם מספר טיפים לבחירת שולחן כתיבה והתאמתו לחדרי ילדים: 

האיכות קובעת

חשוב מאוד לבחור שולחן כתיבה איכותי, עשוי מעץ מלא ובעל צבעים על בסיס מים ומינרלים, נטולי תרכובות כימיות, ידידותיים לסביבה וטובים לבריאות הילד, בייחוד שהילד עומד לבלות זמן רב בפינת הלימוד. שולחנות כתיבה איכותיים ברמת גימור גבוהה שומרים גם על עמידות לאורך זמן, כך שהמוצר נשאר עם הילד לאורך שנות לימודיו. 

נקודה נוספת למחשבה:

אם תקנו מראש שולחנות כתיבה איכותיים לא תצטרכו לדאוג לגבי שריטות וכתמים, כיוון ששולחנות איכותיים קל לנקות והם מבטיחים לכם איכות גבוהה לאורך זמן. בכל מקרה, תמיד ניתן להוסיף זכוכית מעל הפלטה שתגן על השולחן וחשוב שצבע הפלטה יהיה בהיר, כיוון שגוון בהיר עוזר למיקוד הראייה.

גודל השולחן:

אל תגיעו למעמד המכירה לרכישת שולחן כתיבה בלי שמדדתם את הגודל של החדר וגם את השטח בו תרצו לשלב בחדר שולחן כתיבה. ישנם שולחנות כתיבה בגדלים שונים ועליכם להחליט מראש כמה בולטות ומקום תרצו ששולחן הכתיבה יתפוס בחדר והאם תרצו שהוא ישמש הן כשולחן מחשב או להשאיר אותו כשולחן כתיבה לצורך לימודים בלבד. כיום, הנטייה היא לצמצם בגודל השולחן והגודל האופטימאלי של שולחן כתיבה הינו 120 ס"מ ומאפשר ישיבה של שני ילדים, כשצד אחד של השולחן מתאים להכנת שיעורי בית והצד השני של השולחן ללמידה מול מחשב. בחדר גדול, ניתן לבחור בשולחן כתיבה עד 150 ס"מ.

בכל מקרה, אם בחרתם לשלב בחדר בעל עיצוב קיים שולחן כתיבה חדש, מומלץ שתבחרו שולחן אינטגראלי שמתפקד כיחידה עצמאית בחלל בגודל תואם ואם אתם מעצבים את החדר סביב שולחן הכתיבה, תוכלו כמובן לעצב ביד חופשית ולאבזר את החדר עם מידוף, ספריות וארונות במראה כולל לחדר ילדים לקראת הלימודים.

התאמת השולחן לכסא:

חפשו שולחן כתיבה עם עומק מתאים, כך שהילד יוכל לשבת בצורה נוחה עם כל כסא, רצוי שהעומק של השולחן יהיה בין 60-70 ס"מ. כמו כן, כשאתם קונים שולחן כתיבה, חשוב שתיקחו בחשבון שבין אם הוא מתכוון או לא, הכסא שתבחרו חייב להיות מתכוונן כדי לאפשר ישיבה יציבה ובריאה לילד וככל שהוא גובה, כך תכוונו את הכסא שיתאים לעבודה נוחה ליד השולחן.

אבזור משלים:

אם אתם רוצים לשדרג את שולחן הכתיבה, העדיפו שולחנות כתיבה הכוללים פתרונות אחסון נלווים כמו מגירות, שידה או ארונית בילד אין בשולחן.

מיקום שולחנות כתיבה:

אם תכננתם מראש ובחרתם עיצוב חדרי ילדים, רוב הסיכויים ששולחן הכתיבה ימוקם לפי ההחלטות העיצוביות שביצעתם במיקום נכון לפי העיצוב הכולל, אבל אם רכשתם בנפרד שולחן כתיבה, חשוב שתמקמו אותו בדרך חכמה: בפינה פרטית ככל שניתן, כדי שהילד יוכל להתרכז, רחוק מהדלת, כדי שהילד לא יהיה חשוף לרעשים, ולא כשהחלון מול צג המחשב שעל שולחן הכתיבה כדי למנוע סנוור.

בחירה עיצובית:

כדאי לבחור שולחן כתיבה בעל גוון התואם לעיצוב הכולל של החדר כך שהשולחן ישתלב בחדר הילדים מבחינה הרמונית בגוון משלים או בעל אלמנטים דומים או להפך, ליצור בולטות של שולחן הכתיבה על ידי בחירת גוון מנוגד וסגנון אחר מהעיצוב של החדר. 

 

 

 

  • Facebook Social Icon
  • 7aff3d_4d6533659fc84a939834853da6addc8d.jpg_srz_p_.jpg
  • Pinterest Social Icon