שולחן כתיבה כסביבה לימודית לילד - צעדים בדרך ליצירת פינת לימוד לילד

הפיכת חדר הילדים מחדר משחקים לסביבה לימודית עם כניסתו של הילד לבית הספר היא משימה חשובה. השינוי העיצובי משפיע גם על השינוי התפיסתי של הילד ובני משפחתו את החלל שעד כה היה גדוש בצעצועים או שימש למטרות שינה ופנאי.לפניכם מדריך לבחירת שולחן כתיבה והסבת החדר לסביבה לימודים מוצלחת צעד אחר צעד:

 

צעד ראשון - לשתף את הילד

חשוב מאוד לגשת לתהליך בליווי הילד, כיוון שהשינוי העיצובי וכניסתו של שולחן כתיבה לחדר נעשה לכבודו. דעתו וטעמו של הילד חיוניים לבחירת שולחן כתיבה לחדר ילדים. כמו כן, בעת בחירת השולחן, כדאי להביא את הילד למעמד הרכישה כדי למדוד עבורו גובה מתאים בשילוב כסא מתאים.

 

הגדרת סביבה נכונה

לפני בחירת שולחן כתיבה לחדר, יש להחליט היכן למקם את השולחן ולזכור שהשולחן הוא השחקן המרכזי ביצירת פינת לימוד מסודרת. חפשו פינה שקטה יחסית בחדר בה הילד באמת יוכל להתרכז במלאכת שיעורי הבית ובהכנה לקראת מבחנים. מומלץ לבחור פינה מוארת בחדר, כדי לנצל בצורה המקסימאלית את אור היום ועם זאת, אם אתם מתכננים להוסיף לשולחן מחשב, אל תמקמו את השולחן כך שצג המחשב יוצב מול החלון למניעת סנוור.

נסו לבודד את פינת הלימוד מאזור הטלוויזיה (אם ישנו) ואל תעמידו את שולחן הכתיבה העתידי סמוך מדי לדלת, במידה והיא תהיה פתוחה, רעשי הרקע עלולים להסיח את דעתו של הילד. 

חשבו שלשולחן הכתיבה מצטרף כסא ולכן, חשוב שלילד תהיה גישה נוחה בעת ישיבה וקימה מהשולחן.

 

שימו לב לאיכות

איכות החומרים מהם עשוי שולחן כתיבה משפיעה על עמידות שולחן הכתיבה ובריאותו לסביבה ולילד. חשוב לבחור שולחן כתיבה מעץ מלא כמו קרוליינה ואורן הצבוע בצבעים טבעיים ללא חומרים רעילים. יש לשים לב שהשולחן עמיד ואיכותי ללא ברגים או פינות חדות מדי

 

הגודל הנכון בשבילכם

הגודל של שולחן הכתיבה אף הוא חשוב הן מבחינת ההתאמה לילד והן מבחינת ההתאמה לחלל. כיום, עם הפיכת המחשב לדקיק ושימוש במחשבים ניידים, כבר אין צורך בשולחנות כתיבה גדולים ורחבים, וההמלצה היא לבחור שולחנות מלבניים המאפשרים לנצל ביעלות את שטח החדר ואת הפינות וליצור אווירה אוורירית יותר בחלל.

 

עיצובים עכשוויים

המראה הגיאומטרי המוכר נשבר ובמקומו תוכלו למצוא שולחן כתיבה המאופיין בקשת צבעים מעודנת, גוונים בהירים ופסטליים כמו קרם, שמנת, לילך או תכלת. פינות הלימודים החדשות הכוללות שולחן כתיבה מעוצבות בסגנון קלאסי ועל זמני שיישאר רלוונטי לשנים רבות. ניתן לראות שולחן כתיבה מגולף בעבודת יד בקווים מעוגלים המשווים לו מראה נסיכותי, שולחן כתיבה בסגנון פרובאנס ועוד. שולחן כתיבה בהתאמה אישית ליתר הפריטים בחלל ליצירת מראה הרמוני.

 

פתרונות איחסון נלווים

בדרך להסבת חדר הילדים לסביבה לימודים, יש לשים דגש על פינת העבודה ואבזור תואם. שולחנות הכתיבה העכשוויים משולבים עם מגירות וכוורות דקורטיביות המיועדות לאחסון ספרים או משחקים. ישנן כוורות המונחות על שולחן כתיבה וכוללות מגירות אחסון קטנות ומדף עליון וישנן כוורות משולבות בחלונות זכוכית אליפסיות. אחרים יעדיפו לחדר הילדים יחידת אחסון נפרדת של מגירות וארונית כשביחד עם שולחן כתיבה מעוצב, אוורירי וקליל היוצרת מראה כולל של פינת עבודה פונקציונאלית ויפה. פתרונות האחסון העדכניים לא מקובעים למחשב אלא מגיעים לרוב על גלגלים הניתנים להוצאה ולניוד ברחבי החדר.

  • Facebook Social Icon
  • 7aff3d_4d6533659fc84a939834853da6addc8d.jpg_srz_p_.jpg
  • Pinterest Social Icon