שולחנות כתיבה לעולים לכיתה א'

העלייה לכיתה א' מלווה בהתרגשות גדולה. מדובר בפעם הראשונה בה הילד נכנס בשערי בית הספר, חוויה חד פעמית.
בין קורסי ההכנה לכיתה א', רכישת חוברות, עטיפת מחברות, ציוד לקלמר, הכנת הילקוט, מפגש עם המורה והילדים החדשים בכיתה, חשוב גם להכין את הילד לשגרת לימודים, שלא היתה מוכרת לו עד כה

ההורים יודעים שיש הבדל משמעותי בין הגן לבית הספר, הן מבחינת המרחב הפיזי והן מבחינת ההסתגלות ללמידה ממושכת, הקשבה בשיעורים, הכנת שיעורי בית וכולי

בין הדרכים לגרום לילד ליהנות מדרכי הלמידה, יש לגבש פינת לימוד מיוחדת עבורו שתמוקם בחדר הילדים. המקום בו הוא ישב בנעימות ובנינוחות ויתרכז בפתירת תרגילים, בלימוד הכתיבה והקריאה ראשונה בספרונים. פינת לימוד רגועה חיונית להצלחה של הילד בכיתה א'. 

לפניכם מספר טיפים בבחירת שולחנות כתיבה והכנה של פינת הלימוד לתלמידי הכיתה הראשונה בבית הספר.

 

הגדרת פינה מיוחדת בחדר

חשוב מאוד שלילד תהיה פינה משלו, גם אם הוא חולק את החדר עם אח נוסף. הדרך הטובה לעשות זאת, היא להקצות לו שולחן כתיבה משלו ולמקם אותו בפינה ייעודית, בעלת אופי ניטרלי ורגוע, רצוי לא ליד חלון (שלא ימשוך את הילד להביט החוצה וכך להדיר את ריכוזו מהכנת שיעורי הבית). ניתן להפריד בין הפינות באמצעות מחיצת הזזה או למקם את שולחן הכתיבה בנישה מסוימת, שתעניק לילד את הפרטיות המבוקשת. בכל מקרה, רצוי שהקירות של הפינה יהיו בגוונים בהירים מרגיעים והפינה תהיה נקייה ומסודרת.

 

שולחנות כתיבה איכותיים

טיב שולחן הכתיבה משחק תפקיד חשוב בפינת לימוד נעימה לכיתה א'. בהאוס אין מציעים לכם שולחנות כתיבה איכותיים, עמידים, עשויים מעץ מלא וחומרים טבעיים, צבעים על בסיס מים ידידותיים ובריאים לנשימה, דבקים ללא כימיקלים רעילים. שולחנות בעיצובים מסוגננים, בקווים נקיים וישרים. הקפידו על שולחנות כתיבה מחומרים טבעיים.

 

מידות נכונות

אמנם שולחן הכתיבה ילווה את הילד שנים רבות קדימה, אך אם אתם רוצים להעניק לו תחושה עוטפת יותר ולא שולחן רחב וגדול בו הוא ירגיש שהוא הולך לאיבוד, תוכלו לבחור שולחן כתיבה בעל אורך 120 ס"מ ורוחב 60 ס"מ. עם זאת, קחו בחשבון שאם הילד יארח חברים ללמידה יתכן ויהיה לו קצת צפוף. בכל מקרה, הקפידו על יציבות השולחן ועל התאמת כיסא נוח ואיכותי למידותיו.

 

פתרונות איחסון לשולחן הכתיבה

חשוב להרגיל את הילד לסדר כבר מגיל צעיר, כיוון שיש לארגון חשיבות רבה בהצלחה בלימודים. שולחן כתיבה המגיע עם פתרונות אחסון בילד אין, כמו מגירות אחסון, שידה וכולי יסייע לו במשימה. תוכלו להוסיף גם כוורת לתלייה עם מדפים או מגירות כדי להקל על ההפרדה בין החוברות, המחברות, הספרים, הקלסרים וכדומה. כדאי להוסיף לשולחן גם מעמדים לעטים, עפרונות וצבעים כך שאלה ישמרו בהישג ידו של הילד.

 

 

 

 

 

  • Facebook Social Icon
  • 7aff3d_4d6533659fc84a939834853da6addc8d.jpg_srz_p_.jpg
  • Pinterest Social Icon