עיצוב פינת לימוד לשנת הלימודים החדשה

לעיצוב של פינת לימוד יש השפעה רבה על יכולת הלמידה והריכוז של הילד. החופש הגדול הוא הזמן המתאים לתכנון פינת לימודים לילד, כזו שתכלול את כל מה שהוא צריך בצורה נוחה ופרקטית ותהיה יפה ותקנה אווירת שלווה בחדר.

 

הסגנון קובע - שולחן כתיבה איכותי ואסתטי

בבואכם לבחור שולחן כתיבה המהווה את החלק המרכזי בקביעת האופי והמראה של פינת הלימוד, קחו בחשבון את קווי המתאר של החדר וכן את הגוונים השולטים והסגנון הבולטחשוב לשמור על הרמוניה בחלל, כך שגם אם בחרתם שולחנות כתיבה בגוון אחר, הרי רצוי שיהיה אלמנט זהה או מוטיב חוזר שיבוא לידי ביטוי בשולחן הכתיבה, בין אם זה בגוון או בסגנון. ההמלצה היא לבחור שולחנות כתיבה קלאסיים בעלי קווים נקיים, ישרים או בפיתולים רכים עם פיתוחים נעימים, כך ששולחן הכתיבה יהיה רלוונטי לאורך זמן וישמור על רוגע בחלל. כיום ניתן לראות שולחנות כתיבה מסוגים שונים ובגדלים שונים בעבודות נגרות בהתאמה אישית, תוך שמירה על טיב ואיכות החומרים המובחרים – עץ מלא, צביעת ווש בצבעים על בסיס מים, דבקים ללא כימיקלים רעילים בגימור מבוקש (לכה מט משי).

 

שאלה של גודל - בחירת הגודל המתאים ביותר

תכננו את פינת הלימוד בפינה ייעודית בחדר, שימו לב שאין סנוור מהחלון, שהפינה לא חוסמת את מרחב וחופש התנועה בחלל, שלילד יש פרטיות בפינה (במיוחד אם הוא חולק את הילד עם אח נוסף). בדקו האם משטח העבודה מספיק עבורו – שיהיה לו מקום לכתיבה, ציור, למחשב שולחני או מחשב נייד. ניתן להזמין שולחן במידות המבוקשות אך אם המרחב מאפשר זאת – רצוי לבחור שולחן בעל משטח עבודה גדול יחסית (חשבו קדימה על שנותיו הבאות, אירוח חברים, שולחן עבודה לשני אחים וכולי).

 

אחסון נילווה לפינת לימוד - לשמירה על הסדר והניקיון

לסדר יש השפעה קריטית על למידה נעימה, אך ילדים רבים מתפזרים בעת לימודיהם. ספרים מושלכים לכל עבר, מחברות פתוחות, המחשב שתופס מקום ולכן – מעבר למשטח לימוד רחב, יש לקחת בחשבון גם פינת לימוד עם פתרונות אחסון נגישים דוגמת מגירות עליונות או שידת מגירות, כוורת לתלייה על הקיר וכל פתרון אחסון שחוסך מקום ומאפשר גישה מהירה לכלי כתיבה, ספרים, מחברות, קלסרים – לקיחה והשבתם למקום תוך שמירה על סדר וארגון.

 

פריטים משלימים לשולחנות כתיבה - נוחות מקסימלית

שולחן כתיבה בריא, איכותי, מסוגנן ויפה מבטיח פינת לימודים נעימה. עם זאת, חשוב לדאוג גם לתוספות חשובות כמו כיסא אורטופדי מתכוונן בגב ובמושב ובזרועות להתאמת הישיבה בגובה השולחן (במיוחד אם שולחן הכתיבה בחדר משרת מספר משתמשים בעלי גבהים שונים), מנורת שולחן לתאורה ממוקדת, מעמד לטלפון הנייד וכדומה. 

 

 

 

 

 

  • Facebook Social Icon
  • 7aff3d_4d6533659fc84a939834853da6addc8d.jpg_srz_p_.jpg
  • Pinterest Social Icon