שאלות נפוצות על שולחנות כתיבה

החזרה לבית הספר קרובה יותר מתמיד, החופש הגדול בעיצומו וזה הזמן לתכנן מחדש את חדר הילדים ולדאוג לשולחן כתיבה שיהווה פינת לימודים. בבואכם לבחור שולחן כתיבה, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים, ביניהם גודל השולחן, חומרי הגלם מהם עשוי השולחן, שילוב השולחן בחלל הנתון וכמובן אלמנטים של עיצוב וסגנון המשחקים תפקיד חשוב במרחב.
לפניכם מספר תשובות לשאלות נפוצות על שולחנות כתיבה לקראת החזרה ללימודים.

 

איזה גדלים של שולחנות כתיבה קיימים?

בעבודת נגרות בהתאמה אישית, ניתן ליצור ולעצב שולחנות כתיבה בכל גודל שתרצו. אך לרוב מדברים על גדלים שנעים בין 120-140 ס"מ אורך ובין 60-80 ס"מ רוחב. כדי לבחור את הגודל האופטימלי לחדר הילדים ולילד, רצוי למדוד היטב את החלל ולבחון היכן ישולב השולחן. אם תנאי השטח מאפשרים זאת, מומלץ לבחור שולחן ארוך ורחב ככל שניתן כדי לאפשר שטח אחסון, מרחב תנועה, אפשרות ללמוד עם חבר וגם להפוך את שולחן הכתיבה לשולחן שמאכלס בו זמנית גם מחשב. בנוסף, ניתן להזמין שולחן כתיבה שיתאים למקום הייעודי המבוקש, שולחנות כתיבה פינתיים וכדומה.

 

כיצד תדעו שרכשתם שולחן כתיבה איכותי?

שולחנות כתיבה איכותיים הינם שולחנות כתיבה שהוזמנו בחברת רהיטים מובילה וותיקה, עשויים מחומרים משובחים, בריאים וידידותיים לסביבה דוגמת עץ מלא (אורן פיני, ליבנה, קרוליינה), צבועים בשיטת ווש על בסיס מים נטולת כימיקלים רעילים, שולחנות עמידים ברמת גימור טובה, ששומרים על יציבות. עץ מלא מחזיק לאורך זמן וגם משתבח עם השנים, בריא לילדים וידידותי לסביבה. כל התכונות שהופכות את שולחן הכתיבה לאיכותי וטוב לחדרי ילדים ולחדרי נוער.

 

אילו פתרונות אחסון כדאי לשלב בשולחן כתיבה?

שולחנות כתיבה רבים המיועדים לחדרי ילדים ונוער מגיעים עם מגוון פתרונות אחסון המקנים ניצול אופטימאלי של השטחכך למשל, ניתן למצוא שולחנות כתיבה עם שתיים או שלוש מגירות עליונות או שידת מגירות פנימית (יש שידות מודולאריות שניתן להזיז ממקום למקום במרחב או מחוץ או מתחת לשולחן). כמו כן, ניתן להוסיף לפינת הלימוד בהזמנה מראש ובתשלום נוסף, כוורת אחסון חיצונית נפרדת משולחן הכתיבה המיועדת לתלייה מעל שולחן הכתיבה בה ניתן לאחסן ספרים, מחברות, כלי כתיבה או פריטים דקורטיביים.

 

אילו סגנונות בולטים בעולם שולחנות הכתיבה?

שולחנות כתיבה מגיעים במגוון עיצובים בדומה למיטות, ארונות בגדים ורהיטים שונים. אין ספק שהקו הקלאסי הוא הקו השולט והעל זמני, זה שרלוונטי בכל עת, בעל קווים ישרים ומראה נקי. עם זאת, ניתן לראות עיצובים המתכתבים עם תקופות שונות כגון ניו בארוק או עם מחוזות שונים בעולם דוגמת פרובנס. פיתוחים מעניינים בעץ, רגליים מגולפות, שילובי גוונים כמו לבן וקר עם סגול, תכלת, חום ועוד, מיזוג בין חומרים כמו עץ ופלטת זכוכית המכסה את השטח העליון של השולחן ועוד.

 

 

 

 

 

  • Facebook Social Icon
  • 7aff3d_4d6533659fc84a939834853da6addc8d.jpg_srz_p_.jpg
  • Pinterest Social Icon